Mniej stresu dzięki zabawkom? To możliwe!

Rodzice bardzo lubią sprawiać radość swoim dzieciom i chętnie kupują im kolejne zabawki. Warto wobec tego przy najbliższej okazji kupić zabawkę antystresową, która pozwoli rozładować napięcie w momencie pojawienia się silnych emocji.

Dzieci nie potrafią jeszcze ich kontrolować, dopiero się tego uczą, dlatego zabawki antystresowe będą niezwykle pomocne. Wybór jest obecnie ogromny, więc dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Można sprezentować dziecku między innymi gniotki, kulki magnetyczne, piłeczki antystresowe, plastelinę czy masę solną.

Jak wybrać zabawki, które będą niwelować stres?

Dzieci nierzadko mają problem z rozładowaniem napięcia emocjonalnego, co niestety odbija się niekorzystnie na ich samopoczuciu i zachowaniu. W przypadku stresowych sytuacji świetnie sprawdzą się gadżety, które pomogą w rozładowaniu negatywnych emocji. Wspaniale nadają się gniotki i piłeczki antystresowe, które dziecko może ściskać do woli, co działa bardzo kojąco na układ nerwowy. Silny ucisk nie tylko niweluje napięcie, ale też wzmacnia mięśnie dłoni i palców. Cienką opcją są również kulki magnetyczne, które mogą być wielobarwne, świecące, o różnych wymiarach. Zadaniem dziecka jest ułożenie z nich przykładowo zwierzęcia czy łańcucha. Pozwoli to odciągnąć uwagę od stresującego bodźca, a dodatkowym bonusem jest poprawienie koncentracji i wyobraźni.

Sprawdzi się również tablica szpilkowa, która nie tylko działa antystresowo, ale też rozwija wyobraźnię i stanowi element dekoracyjny w pokoju dziecka. Taka tablica przyda się już nawet małemu dziecku, nauczy go panowania nad negatywnymi emocjami. Jest to przykład zabawki sensorycznej, która oddziałuje na zmysły. Sposobem na rozładowanie emocji i pobudzenie kreatywności jest oddanie się pracom plastycznym. Warto wobec tego sprezentować dziecku plastelinę, modelinę, masę solną. Są to zabawki dające mnóstwo możliwości, zapewnią świetną zabawę przez wiele godzin. Pomogą się zrelaksować, wesprą prawidłowy rozwój dziecka. Godny polecenia będzie też piasek kinetyczny, z tego można budować zamki bez brudzenia rąk, w domowym zaciszu. Świetnie sprawdzą się również farbki do malowania rękami, wyzwalające emocje i ćwiczące zręczność.