Co powinno znaleźć się w środku piórnika dla chłopca?

Wszystkie piórniki są do siebie podobne. Dlatego też tak ważne jest, by zauważać pomiędzy nimi różnice i zdawać sobie z nich sprawę. Dzięki temu można wybrać lepszy model dla swojego dziecka. Co powinno znaleźć się we wnętrzu piórnika? Jakie artykuły piśmiennicze są niezastąpione?

Ołówek w każdym piórniku

Nie ma wątpliwości, że każdy piórnik dla chłopca (https://tantis.pl/piorniki-c5601) musi zawierać ołówek. Do pisania w szkole szczególnie dobrze sprawdzają się ołówki o twardości HB. Są one często nazywane średniotwardymi i można znaleźć je we wszystkich piórnikach z wyposażeniem. W przypadku modeli, które trzeba uzupełnić samodzielnie, ołówek tego typu powinien być pierwszym, jaki warto dokupić. Oprócz niego dużym zainteresowaniem cieszą się też ołówki o twardości:
– B,
– B1,
– H,
– H1.

Zwłaszcza do nauki pisania zwykle nie zaleca się ołówków o innej twardości. Trzeba pamiętać, że te oznaczone symbolem H są twarde i mogą zostawiać mało widoczny ślad na papierze. Te oznaczone B są miękkie, więc mogą się rozmazywać i pisać dość grubo. To ołówki przeznaczone do wykonywania rysunków technicznych oraz artystycznych. Czasami najmłodsi uczniowie sięgają po ołówki w twardości B, ponieważ do pisania nimi nie trzeba używać zbyt dużo siły. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które już potrafią pisać i nie mają problemu z prowadzeniem dłoni z ołówkiem.

Linijka

Ze wszystkich przyborów geometrycznych najbardziej potrzebna jest linijka. W szkole wystarczy posługiwać się taką o długości do 16 cm. Bez problemu zmieści się ona w standardowym chłopięcym piórniku. Taka linijka może się przydać nawet najmłodszym uczniom. Oczywiście zwykle nie mają oni lekcji z zaawansowanej geometrii, ale już nawet maluchy uczą się rysować najprostsze figury geometryczne. Linijka może być wykorzystywana także do podkreślania tematu, co zwłaszcza najmłodszym uczniom daje sporo satysfakcji. Piórnik, w którym znajduje się linijka, powinien być na tyle twardy, by ochronić ją przed złamaniem. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tej roli tradycyjne piórniki z usztywnieniem.