
Dzieci uwielbiają się bawić, ale warto połączyć zabawę z nauką, do czego świetnie nadają się gry planszowe. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, co umożliwia bezproblemowe dopasowanie gry do wieku dziecka, jego indywidualnych zdolności i zainteresowań.
Planszówki będą nieocenione wieczorem, aby pomóc się zrelaksować i wyciszyć przed snem. Warto po nie sięgać podczas długich wieczorów jesienno-zimowych, będzie to wspaniała alternatywa dla gier komputerowych i telewizyjnych kreskówek. Ponadto w gry planszowe można grać całą rodziną, będzie to wspaniały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu z dzieckiem.
Dlaczego warto sprezentować dzieciom gry planszowe?
Jest skuteczny sposób na efektywne spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Z pomocą przychodzą gry planszowe, które są źródłem wspaniałej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy znaleźć odpowiednią planszówkę, aby każdy był w pełni zadowolony. Warto wiedzieć, że gry planszowe towarzyszą ludziom od wieków, już nawet w starożytności stanowiły wspaniałą formę rozrywki, co potwierdzają hieroglify. Planszówki dostarczają mnóstwo endorfin, czyli hormonów szczęścia, zapewniają mnóstwo okazji do śmiechu. Łatwo się domyślić, że tego typu gry niwelują stres, co każdemu wychodzi na zdrowie. Można się odprężyć, zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach i troskach.
Niepozorna gra w planszówki rozwija umiejętności poznawcze, usprawnia działanie mózgu, poprawia pamięć, uczy logicznego myślenia. To jednak nie wszystko. Zaleca się po nie sięgać, aby wspierać rozwój dziecka, rozwijać jego umiejętności werbalne i komunikacyjne. Warto mieć zawsze pod ręką ciekawą planszówkę, bo jest to pretekst do odłożenia urządzeń mobilnych, oderwania się chociaż na jakiś czas od uzależniającego smartfona czy tableta. Mówi się nawet, że gry planszowe mają właściwości terapeutyczne. Uczą zdrowej rywalizacji, radzenia sobie z przegraną. Pozwalają również cieszyć się towarzystwem innych graczy, poszerzać grono nowych znajomych. Osobom grających w gry planszowe łatwiej jest rozwiązywać napotykane problemy, podejmować decyzje.